Država zanemarja zaščito pred poplavami: struge vodotokov nevzdrževane
Kljub temu da je po katastrofalnih poplavah reke Drave minilo skoraj pet let, se ni naredilo skoraj nič, razočarano ugotavljajo občani Markovcev. Struge in brežine različnih vodotokov so nevzdrževane. Kdaj bo država končno ukrepala?

V sklopu slovensko-hrvaškega projekta Frisco 1 veliko pozornosti posvečajo ozaveščanju javnosti o poplavni ogroženosti in samozaščitnih ukrepih. Eden od takšnih dogodkov je pretekli teden potekal v Markovcih. Njegov cilj je zmanjšati poplavno ogroženost na porečjih Dragonje, Kolpe, Bregane, Sotle, Drave in Mure z negradbenimi ukrepi. Na dogodkih z naslovom Kako se lahko tudi sami zaščitimo pred poplavami, so predavali javnosti o različnih nevarnostih in svetovali, kako je mogoče poplave preprečiti ali vsaj zmanjšati njihovo škodo. O projektu je spregovoril predstavnik Ministrstva za okolje in prostor RS Bojan Jakopič, Mojca Sušnik iz Agencije RS za okolje (Arso) je predstavila hidrološke napovedi in opozorila, Mojca Zupan iz Uprave RS za zaščito in reševanje konkretne samozaščitne ukrepe, vodarski strokovnjak podjetja Hidrotenik Jože Papež pa je spregovoril o poplavah, urejanju voda in odpravljanju škode.
Struga polna gramoza, brežine zarasle z drevesi
Podžupan občine Markovci Zvonko Črešnik je po slišanem povedal, da tokratno srečanje ni ponudilo odgovorov in možnih rešitev, ki so jih prizadeti občani po obsežnih poplavah leta 2012 pričakovali. Temu so pritrdili zbrani domačini, ki se po skoraj petih letih še precej živo spominjajo katastrofalnih poplav reke Drave, ki so pustošile po tem delu. Ogorčeno so se spraševali, kako je mogoče, da se vse do danes ni premaknilo skoraj nič.
»Bodo ptičarji krili škodo?«
Za vzdrževanje namesto 25 le 3,2 mio evrov
Milijoni evrov za modele, projekte, študije …
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se