V Benečiji v Italiji v tem tednu poteka ženski ITF-turnir z oznako W75, na njem pa se dekleta borijo za nagradni sklad 60.000 dolarjev. Prva nosilka turnirja je bila Tamara Zidanšek, ki trenutno na WTA-lestvici zaseda 136. mesto.
V Benečiji v Italiji v tem tednu poteka ženski ITF-turnir z oznako W75, na njem pa se dekleta borijo za nagradni sklad 60.000 dolarjev. Prva nosilka turnirja je bila Tamara Zidanšek, ki trenutno na WTA-lestvici zaseda 136. mesto.
Poplave Drave so konec leta 2012 poškodovale obrežni zid pri Miheličevi galeriji. Če bi zid pod silo vode klonil, ne bi potopilo samo starega mestnega jedra, ampak bi se voda razlila kilometre naokoli po levem bregu Drave oziroma Ptujskega jezera.
Mladi glasbeniki s Ptuja in okolice so se tudi letos družili v tradicionalni Poletni šoli glasbenih skupin. Dogodek je tokrat potekal v organizaciji Centra interesnih dejavnosti, glasbene šole Instrumental.ko in KUD Art Urbana. V petih dnevih so udeleženci nadgradili svoje glasbeno znanje, izboljšali veščine in se naučili veliko novega, hkrati pa spoznali nove prijatelje.
Matevž Cestnik, nekdanji padalec, jadralni in motorni pilot, bo te dni praznoval 86. rojstni dan. Maja in junija letos se je skupaj s člani Aerokluba Ptuj in še živečimi ustanovitelji kluba veselil že 70. jubileja enega najboljših, če ne najboljšega aerokluba Slovenije, za ustanovitev katerega je bila pobudnik mladinska organizacija. Proslavili so ga tudi z velikim aeromitingom in srečanjem slovenskih letalcev.
Cirkulančani o Mateji Golci govorijo samo v superlativih. Je namreč izjemno dejavna v lokalni skupnosti, zagnana, motivirana in vedno pripravljena pomagati pri različnih dogodkih. Vključena je v številna domača društva, saj ji veliko pomeni prostovoljstvo in delo za skupnost. 22-letnica je trenutno študentka Biotehniške fakultete v Ljubljani, smer Agronomija. Že od zgodnjega otroštva je tesno povezana z naravo in živalmi, še posebej pa se navdušuje nad vinogradništvom.
Športno-ribiško društvo (ŠRD) Gorišnica je eno izmed bolj dejavnih v občini. Aktivnih je namreč okoli 90 članov, hkrati pa vsak teden organizirajo več ribiških tekmovanj ob ribniku v Moškanjcih. Letos so drugo leto zapored organizirali ekipno ribiško tekmovanje za pokal občine Gorišnica.
Mirko Vindiš je bil vrhunski atlet, ki je dvakrat nastopil na olimpijskih igrah. Prvič leta 1988, takrat še kot član jugoslovanske reprezentance, in drugič leta 1992 kot član slovenske reprezentance. Na svoje prve igre v Seulu ima lepše spomin; tam je v maratonu tudi zabeležil boljši rezultat, zasedel je 25. mesto (na drugih igrah v Barceloni je zasedel 40. mesto). Dva nastopa na olimpijskih igrah pomenita vrhunec športne poti za Mirka Vindiša, ki se zelo rad spominja obeh nastopov na največjem športnem tekmovanju na svetu.