Prvi otroci v novem vrtcu že naslednjo jesen?
Občina Sveta Trojica je na maja objavljenem javnem razpisu iskala koncesionarja za izvedbo gradnje in vzdrževanja novega vrtca Sveta Trojica.
Župan David Klobasa je potrdil le, da so prijave na razpis prejeli. Zaradi preteklih zapletov pa do zaključka postopka konec meseca o podrobnostih glede izbire na občini ne želijo govoriti.
Po besedah Klobase bodo takoj po podpisu koncesijske pogodbe začeli izbirati izvajalca. Gradnjo novega vrtca namreč želijo začeti čim prej, saj računajo, da bo trajala dobro leto dni. »Tako bi lahko s septembrom prihodnje leto v vrtcu že sprejeli prve otroke.«
Načrtujejo osemoddelčni vrtec z okoli 1.800 m2 uporabnih površin.
Občina bo koncesijo podelila na podlagi lani potrjenega odloka o javno-zasebnem partnerstvu. V razmerje bodo vstopili s skoraj 1,7 milijona evrov, ki so jih pridobili na lanskem razpisu šolskega ministrstva, ter podelitvijo stavbne pravice, napovedali pa so tudi iskanje dodatnih virov. Med drugim si obetajo tudi približno 850.000 evrov iz razpisa v okviru Dogovora za razvoj regij.
Skupno vrednost projekta so ocenili na približno šest milijonov evrov, od tega naj bi občina predvidoma zagotovila slabo polovico, preostanek pa naj bi prispeval zasebni investitor v okviru javno-zasebnega partnerstva za obdobje 15 let.
Kot je razbrati iz razpisne dokumentacije, bodo koncesijo izvedli po modelu »financiraj-zgradi-upravljaj-prenesi v last javnemu partnerju«.
V razpisu je opredeljen tudi čas priprave izvedbene dokumentacije in gradnje v obdobju največ enega leta, čeprav bo uskladitev terminskega načrta izvedbe projekta predmet pogajanj.
Pomagajte oblikovati Štajerski tednik!
Izpolnite kratko anketo in pomagajte izboljšati lokalne zgodbe.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.