© 2025 Radio-Tednik Ptuj, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Kako pri nakupu prehrambenih izdelkov prihraniti 1.400 evrov letno


Mojca Vtič
12. 9. 2022, 21.49
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V času, ko cene hrane iz meseca v mesec naraščajo, mnogi pogosteje posegajo po cenejših živilskih izdelkih. A nižja cena ne pomeni nujno slabše kakovosti, ugotavljajo v Zvezi potrošnikov Slovenije (ZPS). Ob pregledu petih prehranskih testov in po primerjavi cen so izračunali, da lahko štiričlanska družina pri nakupu zgolj petih osnovnih živil (riž, tunina, maslo, jajca, jogurt) ob skrbni izbiri izdelkov prihrani več kot 1.400 evrov na leto.

1662983516_mv_-prihranek_1.jpeg
Arhiv Štajerskega Tednika

Zveza potrošnikov Slovenije redno opravlja teste, s katerimi primerja kakovost in ceno različnih blagovnih znamk izbranih živil, aparatov in drugih izdelkov. V luči draginje so se podali v živilske trgovine in popisali aktualne cene izdelkov, ki so na petih izbranih testih dosegli kakovostni razred (najmanj) dobro. Porabo štiričlanske družine (dva odrasla, dva najstnika) so izračunali glede na okvirne potrebne količine osnovnih živil za odraslo osebo, povzete po priročniku Nacionalnega inštituta za javno zdravje.

Več kot 100-odstotno zvišanje nekaterih živil od leta 2020

Preberite več v Štajerskem Tedniku

cloud-sun

Trenutno

27 °C

Delno oblačno

četrtek, 19. 6

Jasno

14 / 31 °C sun-bright

petek, 20. 6

Delno oblačno

17 / 26 °C cloud-sun

sobota, 21. 6

Delno oblačno

13 / 25 °C cloud-sun

7-dnevni obeti


Logo LAS - Evropa investira v podeželje Triglav

© 2025 Radio-Tednik Ptuj, d.o.o.

Vse pravice pridržane.