Selma Franov, univerzitetna diplomirana sinologinja in rusistka, poleg zaposlitve v družinskem podjetju T-Lotus iz Ljutomera svoje dneve bogati s številnimi sprostitvenimi aktivnostmi.
Ljubezen do Kitajske in njene kulture je Selma po vrnitvi iz tretje največje države na svetu pričela ohranjati z oblikovanjem Taiji sekcije, kjer je privržence navdihovala s starodavnimi znanji in veščinami. Selma govori rusko, kitajsko, angleško, nemško, malo tudi italijansko, nizozemsko in francosko, uči pa se irsko in tibetansko. Ljubezen do pesmi in petja ji je bila položena v zibelko, nadaljevala pa se je pri Komornem zboru Orfej iz Ljutomera, pri katerem sodeluje že od leta 1991. V minulem obdobju je v ospredju prepevanje v ženskem duetu z umetniškim imenom Beročka, kjer sta pevske moči združili z Marinko Prelog. Na področju poustvarjanja ljudskega glasbenega izročila delujeta od leta 2019 in dosegata izjemne uspehe. Beseda »beročka« izvira iz Prlekije in pomeni ljudsko mero za sipka živila. Obe dlani sklenjeni v prgišče sta »beročka«. V letu 2021 sta Selma in Marinka pod okriljem Zavoda Herbija Prlekija izdali knjižico in glasbeni album Ljubav se ne trži – zbirko prleških, prekmurskih in medžimurskih ljudskih pesmi, kjer opevata ljubezensko tematiko skozi ženske oči. V letih 2022, 2023 in 2024 sta se udeležili revije poustvarjalcev glasbenega izročila Slovenije Napev-Odsev in se vsakokrat uvrstili na zaključno revijo. Leta 2022 in 2023 sta osvojili prvo mesto, leta 2024 v Domžalah pa kar dve nagradi strokovne žirije za najboljšo interpretacijo in najprepričljivejšo izvedbo.
Beročkin drugi album »Kak so me mati navadili« je izšel konec leta 2024 in predstavlja prvo zbirko ljudskih viž in napevov z območja Prlekije. Beročka je lani prejela tudi Miklošičevo priznanje Občine Ljutomer.