Vodstvo Športne zveze Gorišnica je po dveletnem premoru zaradi epidemije kovid podelilo priznanja najuspešnejšim športnicam in športnikom ter razglasilo najbolj športno-rekreativno vas občine za leto 2023.
Vodstvo Športne zveze Gorišnica je po dveletnem premoru zaradi epidemije kovid podelilo priznanja najuspešnejšim športnicam in športnikom ter razglasilo najbolj športno-rekreativno vas občine za leto 2023.
Učenci OŠ Mladika imajo velik interes za prepevanje. Trenutno na šoli delujejo kar trije pevski zbori. Najbolj množičen je otroški, ki združuje okoli 50 mladih pevcev in pevk. Konec aprila se bodo udeležili mednarodnega tekmovanja otroških pevskih zborov na Slovaškem.
S prvim marcem je Center za socialno delo Spodnje Podravje dobil novo direktorico, Valerijo Ilešič Toš. Gre za dosedanjo pomočnico dolgoletnega direktorja Mirana Kerina.
Z ustanovitvijo novega ptujskega skupnega javnega zavoda se je spremenilo tudi število članov v svetu zavoda. Ta po novem šteje devet članov, večinski vpliv ima občina, ki je svojo peterico že izbrala. To pa še zdaleč ni nepomembna odločitev.
Letno bi plačali »za eno kavo« več.
Slovenska sodišča še vedno procesirajo primere, ki so v sodne dvorane prišli pred letom 1999.
Pred dvema letoma so začele veljati spremembe zakona o voznikih, ki so poenostavile postopek pridobivanja vozniškega dovoljenja za vožnjo z motorjem do 125 kubičnih centimetrov oz. kategorijo A1.
Nadžupnijski urad sv. Jurija že nekaj časa ureja mestni stolp kot razgledni oz. kot novo turistično zanimivost Ptuja, s katere bo mogoče Ptuj doživeti z vseh strani neba. Kot sedaj kaže, bodo prvi obiskovalci lahko vstopili vanj že konec maja ali junija.
Osrednjo pozornost 17. kroga je požel derbi med Dravo in Vidmom, ki je bil pravi praznik nogometa. Drava je spodrsljaj v prejšnjem krogu hitro popravila in se znova vrnila na vrh tabele. Videmčani so na drugi strani doživeli šele drugi poraz v sezoni in bodo tudi v nadaljevanju sezone veliki tekmec ptujskim modrim. Od ostalih klubov iz MNZ Ptuj je bil uspešen le še Zavrč, s porazom pa so se morali soočiti pri Hajdini in Podvincih.
Minuli konec tedna je bil Ormož znova strelsko središče Slovenije, saj je v športni dvorani na Hardeku in v ormoški gimnazijski športni dvorani domače Strelsko društvo Kovinar znova zelo uspešno izvedlo 33. državno prvenstvo v streljanju z zračno puško in pištolo na 10 m za vse starostne kategorije. Na največji domači tekmi v sezoni je tokrat tekmovalo kar 675 slovenskih strelk in strelcev iz 62 strelskih društev, med njimi je odličja osvojilo 34 društev. Med najuspešnejša društva sta se znova uvrstili Kovinar in Juršinci s po petimi osvojenimi odličji, novih uspehov na DP pa so se veselili tudi miklavški strelci Jožeta Kerenčiča s po dvema in Ptujčani z enim prestižnim odličjem.