Na delovnem sestanku na sedežu podravskega energetskega giganta Dravske elektrarne Maribor (DEM) se je ta teden mudil predsednik vlade Robert Golob. Spremljala sta ga ministra za okolje Bojan Kumer in digitalno preobrazbo Emilija Stojmenova Duh.
Na delovnem sestanku na sedežu podravskega energetskega giganta Dravske elektrarne Maribor (DEM) se je ta teden mudil predsednik vlade Robert Golob. Spremljala sta ga ministra za okolje Bojan Kumer in digitalno preobrazbo Emilija Stojmenova Duh.
Svetniška matematika se je tik pred občinskim praznikom za potrditev rebalansa proračuna le izšla. A zmaga je pirova, saj je rebalans podprlo vsega devet svetnikov, osem se jih je vzdržalo, kar je daleč od enotne podpore proračunu novembra lani.
Župan občine Središče ob Dravi Toni Jelovica se po posvetovanju z odvetniško hišo Matoz, ki jo je Občina najela za zastopanje v zadevi Azilni dom, ni odločil za pritožbo na odločbo upravnega sodišča.
Svetniki so prižgali zeleno luč za podelitev zobozdravstvene koncesije Jovanu Peševskemu, ki je že zdaj zobozdravnik v Svetem Tomažu, a v okviru Zdravstvenega doma Ormož.
V ambulanti splošne medicine v Središču ob Dravi od lanskega oktobra ni nič več tako, kot je bilo; en zdravnik se je upokojil, zdravnica, ki je ostala, pa je že več mesecev bolniško odsotna.
Kljub temu da tako zakonodaja kot občinski odloki določajo jasna pravila o zagotavljanju preglednosti v križanju cest, neustrezno obrezane žive meje in previsoke ograje marsikje slabšajo prometno varnost.
Ormož – Starše 0:3 (0:1) STRELCI: 0:1 Matija Fekonja (13.), 0:2 Tibor Roj (74.), 0:3 Matjaž Lupinšek (91.). Prvo kvalifikacijsko tekmo za dopolnitev 3. SNL – vzhod med prvakom ptujske Superlige, Ormožem, in prvakom MNZ Maribor, ekipo Maripol Starše, si je v Športnem parku Mestna graba ogledalo okrog 600 gledalcev. Domača ekipa je v preteklosti tri sezone že igrala v 3. SNL, nazadnje pred 18 leti (leta 2006).
Od petka do nedelje je v termalnem centru Bük pri naših vzhodnih sosedih potekalo odprto prvenstvo Madžarske v footgolfu. Nastopilo je kar 161 igralcev iz domala celega sveta: Madžarske, Slovenije, Slovaške, Češke, Poljske, Italije, Švice, Nemčije, Nizozemske, Portugalske, Španije, Francije, Anglije, Škotske, Belorusije, Turčije, ZDA, Argentine, Mehike in Japonske.
Andrej Maglica je krmilo FC Drava prevzel pred približno dvema letoma. Ob prihod na Ptuj je govoril o dolgoročnem projektu, o stabilizaciji članske vrste v 2. ligi in uveljavljanju mladih domačih igralcev. Čeprav se je v vmesnem obdobju zdelo, da je število tujih igralcev „preseglo kritično maso“, je v zadnjem obdobju slika veliko bolj optimistična. Dravaši so si z večinsko domačim igralskim in trenerskim kadrom suvereno priigrali napredovanje v 2. ligo, pri tem uveljavili kopico mladih igralcev, glavno os pa so predstavljali igralci iz Ptuja in okolice.