Otroci ne znajo več niti hoditi v klanec
Po podatkih Fakultete za šport so ukrepi med epidemijo povzročili upad gibalnih sposobnosti otrok, ponekod tudi za 17 odstotkov. Prav zato na Ministrstvu za vzgojo in izobraževanje (MVI) pripravljajo ukrepe, ki bodo omogočili dodatne gibalne aktivnosti za otroke in mladino. Prvi izmed njih je javni razpis za sofinanciranje oddelkov z dodatno športno ponudbo v osnovnih šolah v prihodnjem šolskem letu v višini milijon evrov.

Ptujska OŠ Olge Meglič pozdravlja razpis šolskega ministrstva, saj šport oz. gibanje vpliva na razvoj koordinacije, psihomotoričnih sposobnosti, koncentracijo, vzdržljivost, hitrejše opismenjevanje in tudi na dobro počutje. Kljub temu da so vključeni v RAP, se bodo na omenjeni razpis prijavili, saj želijo učencem ponuditi še več gibanja. »V šolskem predmetniku je še vedno premalo ur športa. Učenci so vse manj motorično spretni, dogaja se celo, da ne znajo več hoditi ne po hribu navzgor in ne navzdol. In take stvari so res skrb vzbujajoče,« je dejala ravnateljica Helenca Ocvirk.
Razširjeni programi športa neučinkoviti
Po mnenju nekaterih športnih pedagogov pa je RAP neučinkovit, saj se otrok giba samo v primeru, če si to sam izbere oz. želi. To dokazujejo tudi športno-vzgojni kartoni teh šol. Mnenja so, da je za gibanje otrok najbolj ključen pouk športa, ne pa posamezni razpisi, na katere se šole prijavijo ali pa tudi ne. Prav zato si že nekaj časa prizadevajo, da bi imeli vsi osnovnošolci na urniku vsak dan eno uro športa. Pristojni naj bi iskali rešitev, najverjetneje v obliki sistemske vpeljave RAP v osnovne šole.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se