Boks: Denis Lazar »Najboljši je občutek, ko nekaj izboljšaš«
Denis Lazar že nekaj let spada med najboljše slovenske boksarje, član BK Ring Ptuj pa je sedaj pred novim izzivom, prehodom v profesionalne vode. Debi v tej konkurenci ga čaka naslednji teden na Zlati rokavici.

»Res smo vedno bližje temu dogodku, ki ga že težko pričakujem. To je bila od samega začetka resnega treniranja moja velika želja, vedno sem si želel tekmovati z najboljšimi. V olimpijski boks sem v vseh teh letih vložil veliko truda in trdega dela, nabral sem si veliko izkušenj, ki jih želim sedaj uporabiti na tej novi stopnički v karieri,« je v uvodu dejal Lazar, ki prihaja iz Maribora, sedaj pa prebiva pri dekletu v Lovrencu na Dravskem polju.
Kakšni pa so bili tvoji začetki v boksu in športu nasploh?
D. Lazar: »V osnovni šoli sem treniral košarko, v 1. letniku srednje šole pa sem presedlal na rokoborbo, pri mariborskem Železničarju. Klub je bil blizu mojega domovanja, vztrajal sem dobro leto. Potem sem presedlal na mešane borilne veščine, na MMA, ob tem sem začel obiskovati tudi treninge kikboksa, ki jih je vodil moj stric. Že takrat sem si želel, da bi se enkrat pomeril v t. i. kletki, kar se mi je takoj po dopolnjenem 18. letu starosti tudi uresničilo. Bila je zanimiva izkušnja, a sem vendarle spoznal, da je zame boljši boks. Krajši čas sem ostal na Železničarju, nato pa sem prišel na Ptuj v BK Ring, kjer sem ostal vse do danes.«
Imaš torej pestro zgodovino v borilnih veščinah!
D. Lazar: »Lahko bi se tako reklo, res sem sodeloval marsikje. Če k temu dodam še to, da sem se preizkušal tudi v taekwondoju in hapkidoju in v slednjem celo osvojil nekaj evropskih naslovov, potem je slika kar izpopolnjena. Vse skupaj pa me je sedaj prineslo do tega, kjer sem sedaj, do tega, da uživam v boksu. Tukaj je večja številčnost, tekmovalnost, zato je to moj velik izziv.«
V dosedanji karieri so bili vzponi in padci.
D. Lazar: »Res je, tudi porazi so sestavni del vsakega športa! Če ne doživiš kakšnega poraza ali kakšnega padca, potem ne veš, kje so tvoje šibke točke in kaj je treba popraviti. Meni je vsak padec dal nov zagon za še boljše treniranje, bodisi na fizični ali psihični pripravi, vedno sem se nato v ring vrnil še boljši. Najboljši je občutek, ko nekaj narediš boljše kot prej, ko nekaj izboljšaš.«
Boks je kompleksen šport, pomembna sta tako fizična kot psihološka plat.
D. Lazar: »Se strinjam. Lahko si fizično odlično pripravljen, a če z glavo nisi pri stvari, lahko hitro končaš na tleh. Treba je trenirati z glavo, pomembna pa je tudi sama priprava na dan borbe.«
Kako potekajo priprave na dvoboj?
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se