Podravje: Kdor zavrne testiranje, lahko ostane brez zaposlitve
V javnosti je zaokrožila informacija, da naj bi bilo cepljenje zaposlenih v vzgoji in izobraževanju obvezno. V sporočilu, katerega avtor je neznan, je zapisano, da naj bi se to zgodilo zelo na hitro, podobno kot s hitrim antigenskim testiranjem zaposlenih v teh zavodih. Tedensko testiranje je bilo namreč v začetku prostovoljno, nato pa je ministrstvo za zdravje odločilo drugače: hitro testiranje je čez noč postalo obvezno za vse zaposlene, ki so fizično prisotni v zavodih.

V primeru odklonitve testiranja in posledične odsotnosti z delovnega mesta je prav gotovo na mestu vprašanje upravičenosti takšne odsotnosti, so sporočili s šolskega ministrstva. »Če se delavec z delodajalcem v takšnem primeru ne dogovori o pravni podlagi svoje odsotnosti (dopust ...) ali nima izkazane druge oblike upravičene odsotnosti z delovnega mesta (npr. bolniška odsotnost), je treba odsotnost z delovnega mesta obravnavati kot kršitev obveznosti iz delovnega razmerja, kar je lahko podlaga za ukrepanje. Odgovornost, da so na delovnem mestu v zavodu samo osebe, ki so bile predhodno testirane, je na delodajalcu.«
Večina zaposlenih se po informacijah šolskega ministrstva redno udeležuje testiranj. Na ravni države ga je zavrnilo okoli 0,4 odstotka zaposlenih, kar pa v konkretnih številkah ni tako zelo malo.
Veliko tistih, ki obveznemu testiranju nasprotujejo
V primeru zavrnitve testiranja (kršitev delovnih obveznosti) so ukrepi drastični:
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se