Vodovodni sistem je na maksimumu: ne točite vode za bazene in zalivanje!
KP Ptuj poziva uporabnike k omejitvi rabe pitne vode za negospodinjske namene. "Vode ne primanjkuje, težava je v sistemu," pravi Janko Širec, direktor podjetja.
Vročinski val s temperaturami nad 30 in vse do 35 stopinj Celzija naj bi vztrajal še vse do srede. Številni so si, da bi lažje premagovali visoke temperature, že napolnili domače bazene, povečala se je potreba tudi po zalivanju zelenic, vrtnin.
V KP Ptuj opažajo, da se je poraba vode v zadnjih dneh močno povečala, zaradi česar vse težje zagotavljajo nemoteno in zanesljivo oskrbo za vse uporabnike. "Ni težava pomanjkanje vode, vendar smo na maksimumu črpanja vode. Posledično moramo ustrezno temu dvigniti pritisk v ceveh, dotrajan sistem pa tega ne vzdrži. Posledice so okvare, dodatni stroški in uporabniki, ki ostanejo brez vode," je jasen direktor podjetja Širec.
Zato vse uporabnike pozivajo k odgovorni in racionalni rabi pitne vode, predvsem k omejitvi porabe za nenujne potreb. Če se uporabniki odločijo za polnjenje bazenov, zalivanje vrtov in zelenic, pranje avtomobilov in podobno, pa naj te dejavnosti izvajajo le v nočnem času med 23. in 5. uro.
Pomagajte oblikovati Štajerski tednik!
Izpolnite kratko anketo in pomagajte izboljšati lokalne zgodbe.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.