Lažne poroke: Poročena, čeprav se sploh ne poznata ...
Slovenski državljan ali državljanka si lahko ženina ali nevesto pripelje iz kateregakoli dela sveta. S poroko se tujemu državljanu priznajo vse pravice kot državljanu RS. Med drugim glede prijave bivališča, pridobivanja dela oziroma zaposlitve, šolanja, socialnih transferjev … Prijava bivališča in omogočanje zaposlitve ali pridobitve socialnih transferjev pa so nemalokrat razlogi za tako imenovano lažno (fiktivno) poroko.

S tovrstnim primerom so se nedavno srečali na upravnih enotah Ptuj in Ormož. Ker je bila situacija v zvezi s poroko sumljiva, so jo pod drobnogled vzeli policisti. 37-letna Slovenka se je junija lani, po naših informacijah na UE Ptuj, poročila s 30-letnim Kosovčanom. Ta je v Sloveniji sicer že imel dovoljenje za začasno prebivanje zaradi zaposlitve. Začasno bivališče je imel prijavljeno na stalnem naslovu svoje bodoče »neveste«, čeprav tam ni nikoli dejansko prebival. Kosovčan in 37-letna »podjetna« dama sta nato stopila še v zakonski stan, čeprav kljub istemu naslovu na njem nista skupaj bivala, pravzaprav med seboj nista niti komunicirala. Poročila sta se, da bi lahko Kosovčan ostal v Sloveniji.
Policisti so ugotovili, da ge za tako imenovano lažno poroko, sklenjeno z namenom preslepitve državnega organa. Po sklenitvi zakonske zveze je 37-letnica na UE Ormož poskusila urediti dovoljenje za bivanje v Sloveniji za svojega moža kot družinskega člana. Primer je očitno postal sumljiv in so ga pod drobnogled vzeli organi pregona. Postopek izdaje dovoljenja za prebivanje še ni zaključen, nesojeni mož s Kosova pa je medtem Slovenijo že zapustil. Ormoški policisti so pri osumljenki opravili hišno preiskavo, zoper oba vpletena bo zaradi suma storitve kaznivega dejanja overitve lažne vsebine na ptujsko okrožno državno tožilstvo podana kazenska ovadba.
Slovenija: v petih letih 23 primerov
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se