Slikarska kolonija na Panorami: Vodilni motiv grajska žitnica
V Miheličevi galeriji, ki deluje pod okriljem Pokrajinskega muzeja Ptuj-Ormož, so minuli teden odprli razstavo zbirke slik iz fundusa t. i. Borlske slikarske kolonije, ki je potekala med letoma 1969 in 1984 na nekdanjem letovišču Borl.

Ker je od zadnje organizirane kolonije minilo že 40 let, so se na MO Ptuj odločili, da kolonijo v še večjih razsežnostih obudijo in finančno podprejo. Potekala bo na ptujski Panorami, in sicer v več sklopih. Prvi bo sovpadal z začetki del na grajski žitnici. Obnova slednje bo namreč vodilni motiv kolonije. Kot je znano, Ministrstvo za kulturo napoveduje zaključek obnove te izjemne stavbe sredi grajskega kompleksa konec leta 2026, kar bo kmalu glede na dolga leta čakanja.
Sodelujoči umetniki na koloniji pa bodo poskrbeli za umetnine, ki bodo izjemna dediščina in trajnostni pričevalec časa ter poteka obnove grajske žitnice – edinstvenega zgodovinskega trenutka. Ob tem naj povemo, da bodo istočasno urejali grajsko obzidje in krajino, kar bo prav tako dokumentirano in del slikarskih del. V grajski depresiji pa bodo ponovno uredili ribnik, kot je že bil nekoč.
Ptujčani in vsi, ki cenimo izjemno kulturno dediščino najstarejšega slovenskega mesta, se zelo veselimo vsega, kar bo potekalo na Panorami in grajskem kompleksu, saj bo to dogajanje pritegnilo tudi množice radovednih in zanimivosti željnih obiskovalcev. Še posebej pa, če se bo nadaljevalo izkopavanje na sami Panorami, ki v podzemlju skriva še veliko skrivnosti rimskega Ptuja.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se