Iz sodnih dvoran: Krivca za uničeno streho na OŠ Ljudski vrt bodo težko našli …
Zgodba o nesrečni strehi na ptujski osnovni šoli Ljudski vrt se vleče celo desetletje. Po namestitvi panelov sončne elektrarne se je streha povesila in razslojila, ni bila več vodotesna, lahko bi celo popustila in se zrušila.

Pred namestitvijo sončne elektrarne je bila brezhibna, je na sodišču povedal Antun Daljavec iz podjetja GP Projecting, ki je pri OŠ Ljudski vrt gradilo prizidek. Na novo pločevinasto streho je podjetje Arbol konec leta 2012 namestilo panele sončne elektrarne. Namesto da bi jih vpeli na nosilno konstrukcijo, so jih pritrdili kar na pločevino. Ker so streho nepravilno obremenili in naluknjali, je že v začetku 2013 začela puščati. Mestna občina (MO) Ptuj, ki je lastnica objekta, je začela ugotavljati, kaj se je zgodilo, streho so nekaj časa krpali, a to zamakanja ni ustavilo.
GP Projecting je medtem umaknil garancijo. Ugotovljeno so tudi, da streha na šoli ni takšna, kot bi morala biti po projektu, na njej je bila namesto bakrene nameščena pločevinasta kritina. GP Projecting in Arbol sta za nastalo situacijo s prstom kazala drug na drugega, vsak deležnik v zgodbi je najel svojega izvedenca in tako zadevi še danes niso prišli do dna. Ker je bila streha povešena, razslojena, preluknjana in nevarna, jo je bilo treba nujno zamenjati. Sanacija je stala 300.000 evrov, stroške je pokrila MO Ptuj.
Nizko dosojene odškodnine, pritožbe priletele z vseh strani
V začetku leta 2016 je občina zoper podjetja, ki so vpletena v zgodbo o uničeni strehi (GP Projecting – gradnja, Projekta inženiring – projektiranje, Arbol – nameščanje sončne elektrarne in ZIM – nadzor pri gradnji), vložila odškodninsko tožbo v znesku 275.000 evrov (s pripadki).
Okrožno sodišče na Ptuju je po šestih letih zahtevku MO Ptuj le delno ugodilo.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se