Ormož: Izgubo na bazenu vsako leto pokriva občina - tudi letos
Ormožani imajo bazen, ki ga lahko razumemo kot veliko prednost mesta in okolja, ko govorimo o možnostih preživljanja prostega časa. Javnega kopališča nima vsaka občina, zato so na ta infrastrukturni objekt ponosni. A medalja z bazenom ima dve plati. Medtem ko je po eni strani za občane priročna, da se lahko v vroči poletni pripeki hladijo ob bazenu, občina in upravniki po drugi strani s poslovanjem kopališča nikakor ne uspejo priti na zeleno vejo.

V preteklosti je kopališče upravljalo Komunalno podjetje (KP) Ormož, nazadnje je bil najemnik domači podjetnik Franc Škorjanec. Dodatni udarec že tako majavemu poslovanju kopališča je v lanskem letu zadala korona. Škorjanec se je odločil, da se tega več ne gre. Občina je nato decembra kopališče predala v upravljanje Javnemu zavodu za turizem, kulturo in šport. V zavodu so sedaj izdelali cenik vstopnic (kopalnih kart), ormoški občinski svet je cene potrjeval na seji v tem mesecu. Direktor zavoda za turizem Andrej Vršič je pojasnil, da so cene oblikovane po solidarnostnem načelu, saj velja bazen za javno dobrino, pri oblikovanju cenika so upoštevali cene sosednjih kopališč oziroma term.
Prodati bi bilo treba več kart
„Gledali smo na to, da s cenami nismo pretiravali, saj bi nam ob predragi vstopnici potencialni gostje lahko odšli v druga kopališča, kar pa ni naš cilj. Menimo, da je treba domačine zadržati v domačem bazenu, kar lahko dosežemo s pametno in trezno ceno vstopnin,“ je pojasnil Vršič in dodal, da tudi letos brez izgube na poslovanju ne bo šlo. Predvidevajo, da bo znašala 28.000 evrov, pokrili jo bodo s sredstvi proračuna občine Ormož.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se