Štajerski tednik
© 2025 Radio-Tednik Ptuj, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Spodnje Podravje: Med dijaki ni velikega zanimanja za samotestiranje


Estera Korošec
27. 5. 2021, 21.38
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V širši javnosti je bilo v zadnjem času več polemik glede samotestiranja osnovnošolcev in dijakov na okužbo s koronavirusom. Sprva je bilo predvideno, da se bo to opravilo izvajalo doma. Nato pa so z zdravstvenega ministrstva sporočili, da bo samotestiranje v domeni osnovnih in srednjih šol, čemur so nasprotovali številni ravnatelji in tudi starši. Sedaj se vse skupaj čisto zares seli v domače okolje. Samotestiranje se bo tako izvajalo vsakih sedem dni doma.

1622122733_ek-samotestiranje.jpeg
Arhiv Štajerskega Tednika

Glede na podatke ptujske izpostave Uprave za zaščito in reševanje je Gimnazija Ormož prejela 340, Gimnazija Ptuj 1.000, ŠC Ptuj pa 2.520 testov.

Gimnazija Ormož: 21 dijakov (18 %)

Na Gimnaziji Ormož so minuli ponedeljek teste za samotestiranje razdelili 21 dijakom od prvega do tretjega letnika obeh programov (splošna gimnazija, predšolska vzgoja). Za samotestiranje doma se jih je odločilo okoli 18 odstotkov. Vsak je prejel pet testov, ki bodo zadostovali za pet tednov. Kot je pojasnila ravnateljica Klavdija Zorjan Škorjanec, je odstotek dijakov, ki so se odločili za samotestiranje nekoliko višji kot ob prvem informativnem povpraševanju, ko se še ni vedelo, kako bo vse skupaj sploh potekalo. Dijaki in dijakinje četrtih letnikov pa se zanj niso odločili, saj so nekateri covid že preboleli, drugi pa so bili cepljeni.

Gimnazija Ptuj: 120 dijakov (23 %)

Za prostovoljno samotestiranje na okužbo z novim koronavirusom v ptujskem okolju se je odločilo tudi 120 ptujskih gimnazijcev, kar je 23 odstotkov vseh, ki obiskujejo Gimnazijo Ptuj. Ravnatelj Boštjan Šeruga je že od vsega začetka zagovarjal prostovoljno samotestiranje v domačem okolju. Po njegovem mnenju je tak način testiranja najbolj primeren, saj dijaki niso izpostavljeni morebitni stigmatizaciji. Hkrati pa je njegova prednost odkritje morebitnih okužb pri mladostnikih še pred samim prihodom v šolo, kar je pomembno za nemoteno izvajanje šolskega procesa. »V primeru pozitivnega rezultata dijak ostane doma v samoizolaciji, ostali pa ne rabijo v karanteno,« je dodal Šeruga.

Na ostalih srednjih šolah od 15 do 25 %

Preberite več v Štajerskem Tedniku

cloud-sun

Trenutno

14 °C

Delno oblačno

nedelja, 4. 5

Deževno

12 / 23 °C cloud-rain

ponedeljek, 5. 5

Deževno

12 / 17 °C cloud-rain

torek, 6. 5

Deževno

11 / 14 °C cloud-rain

7-dnevni obeti


Logo LAS - Evropa investira v podeželje Triglav

© 2025 Radio-Tednik Ptuj, d.o.o.

Vse pravice pridržane.