V Markovcih zelo ponosni, da imajo tako dobre pevce
Družba
Tipografija

11. aprila je predizbor projekta Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo potekal v športni dvorani OŠ Markovci, kjer so se predstavili mladi markovski pevski talenti. To je bil ponovno eden tistih odrov, na katerem že po tradiciji pojejo dobri pevci.

Predizbori v občini Markovci so vselej tudi dobro obiskani, tako da imajo mladi pevci izjemno podporo v občinstvu, seveda pa tudi polno podporo šole in občine. Z mladimi pevskimi talenti že vrsto let uspešno dela Boris Šegula, ki se izjemno trudi, da bi vsak mladi pevec na odru pokazal ves svoj pevski talent in navdušil s celotnim nastopom. Za župana občine Milana Gabrovca so vsi pevci, ki pojejo na markovskem predizboru, zmagovalci. „Ni pomembno mesto, pomembno je, da so se odločili, zbrali pogum, da bodo nastopili,“ je poudaril. Zahvalil se je vsem, ki so pripravili to lepo prireditev, Borisu Šeguli za trud, staršem in občinstvu pa za njihovo pomoč in podporo. Mladim pevcem se je za izjemen večer slovenske pesmi in glasbe zahvalil tudi ravnatelj Ivan Štrafela. „Letos se jih je za nastop na tem predizboru prijavilo kar 39. Žal smo morali izpeljati avdicijo. Vsi nastopajoči na tem izboru so si vstopnico dejansko že priborili. Za to si zaslužijo iskrene čestitke. Ponosen sem na to, da imamo take pevce in pevke na naši šoli. Verjamem, da bomo tudi letos v polfinalu in finalu spet pokazali, kdo so pevci iz OŠ Markovci. Hvala občini, ki podpira projekt, hvala družbi Radio-Tednik Ptuj, hvala staršem, ki podpirate otroke pri petju, posebna hvala pa velja Borisu, ki se že 10 let na naši šoli izjemno trudi za ta projekt,“ je povedal. Navdušil je tudi mladi plesalec Kristian Golob iz 1. razreda, ki je zaplesal na skladbo Michaela Jacksona Billie Jean.

Iz OŠ Markovci bosta na polfinalnem odru nastopili: Iva Tement iz mlajše kategorije in Emma Golob iz starejše.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

aplikacija

appstore  googleplay

 

 

 

 

radioptuj300