Ormož: Tamara na svetovne igre specialne olimpijade
Družba
Tipografija

Slovenske barve na poletnih svetovnih igrah Specialne olimpijade, največjem športnem tekmovanju oseb z motnjami v duševnem razvoju, v Abu Dhabiju bo zastopala tudi Tamara Korotaj iz Osnovne šole Stanka Vraza Ormož.

V četrtek se je ekipa 28 tekmovalcev iz vse Slovenije odpravila na poletne igre svetovne Specialne olimpijade, ki bodo potekale od 14. do 21. marca v Abu Dhabiju. Med njimi je tudi Tamara Korotaj, ki je bila v slovensko ekipo izbrana na podlagi odličnih rezultatov v atletiki. Tekmovala bo v teku na 100 in 200 metrov ter v štafeti (4 krat 100 metrov). »Na svetovne specialne igre se pripravljamo že vse leto. Že ko mi je učiteljica Andreja Resman lani povedala, da bo naša učenka Tamara obiskala igre, sem bila zelo vesela in ponosna, da iz tako majhne šole dosegamo takšne rezultate. Ta uvrstitev na svetovne igre specialne olimpijade ni prva, naši učenci so se že tretjič uvrstili na tako pomembno tekmovanje.

Preberite več v Štajerskem Tedniku

Najbolj brano

Od danes velja nov zakon za mučitelje živali: višje kazni in zapor Od danes velja nov zakon za mučitelje živali:...
Sobota, 11 Junij 2016 10:36
Mučiteljem živali se od danes obetajo strožje kazni. Uveljavlja se namreč novela kazenskega zakonika...

Preberite več...

Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti Zdravniki svetujejo: Kako zdraviti bolečine v peti
Ponedeljek, 01 Maj 2017 12:42
Bolečina v peti je pogost problem, ki v svoji najhujši obliki lahko zelo ovira hojo in druge aktivno...

Preberite več...

Ptujčanko v avtu pričakala kača Ptujčanko v avtu pričakala kača
Sreda, 08 Junij 2016 17:51
Regijski center za obveščanje je bil okrog 17. ure obveščen, da ima občanka na Osojnikovi cesti v av...

Preberite več...

Zaščitne maske niso več obvezne! Zaščitne maske niso več obvezne!
Četrtek, 28 Maj 2020 16:25
Po odločitvi vlade bodo od ponedeljka v Sloveniji dovoljene javne prireditve do 200 oseb. Prav tako ...

Preberite več...

aplikacija

appstore  googleplay

radioptuj300